به نقل از اخبار فرهنگی :

در حالی که میلیون‌ها تن از زائران حسینی با حرکت به سمت کربلا خود را برای برگزاری مراسم سوگواری امام حسین (ع) در اربعین آماده می‌کنند هزاران تن از نیروهای امنیتی عراقی با استقرار در کربلا و اطراف آن امنیت زائران را تامین می‌کنند

 

ایران پی ان - فرهنگی: جاسم الخطابی، معاون رئیس شورای شهر کربلا عنوان داشت: کربلا شاهد حضور میلیونی زوار امام حسین (ع) در اربعین حسینی است و پیش‌بینی می‌شود که تعداد این زوار به بیش از 17 میلیون تن برسد  .

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اصوات العراق، وی در ادامه افزود: این رقم در تاریخ حضور زائران در مراسم‌های دینی بی‌سابقه است  .

الخطابی همچنین عنوان داشت: زائران حسینی در سه محور بابل- کربلا، بغداد - کربلا و نجف - کربلا به سمت این شهر مقدس در حرکت هستند و تاکنون 9 میلیون زائر به کربلا آمده‌اند. نیروهای امنیتی عراق نیز با تشدید تدابیر امنیتی در مناطق مختلف در کربلا مستقر شده‌اند.

مسوولان امنیتی این کشور اعلام کردند که حدود 30 هزار سرباز در شهر کربلا و اطراف آن با ایجاد نقاط ایست بازرسی تلاش می‌کنند تا امنیت زائران را تامین کنند.

خبرگزاری براثای عراق نیز گزارش داد که براساس گزارش‌های بین‌المللی تعداد زائران اربعین حسینی از تعداد تمام کسانی که در سراسر جهان سال نو میلادی را جشن گرفتند پیشی می‌گیرد.


 

این خبرگزاری اعلام کرد که تنها صدها هزار تن در سراسر جهان سال نو میلادی را جشن گرفتند اما گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که دست کم 15 تا 17 میلیون زائر به کربلا می‌روند.

منبع :ایران پی فرهنگیبرچسب ها :
اربعین .غوغا شد .ایران پی. ,  کربلا.هزار تن .حدود 30 هزار سرباز. به بیش از 17 میلیون تن برسد ,  میلیون 17 ,  اربعین امسال غوغا شد ,